Kodak SFA projesinde hedef ayda 10.000 satır kağıtsız sipariş

Kodak Ahtapot B2B ve SFA projesi sahaya indi.
Hedef ayda 10.000 satır kağıtsız sipariş.


Fet Yazılım tarafından geliştirilmekte olan Kodak SFA projesinin 1.Fazı Temmuz 2004 tarihi itibari ile 25 el terminali ve 10 adet ofis kullanıcısı ile sahaya indi. Projede halen Merkez Ahtapot B2B, ERP Entegrasyonu, Mobil Sipariş, Mobil Penetrasyon(CRM), Mobil Özel Fiyatlandırma, Geri Bildirim ve Mesaj Gönderimi modülleri aktif olarak kullanılmaya başlandı. Mobil Kampanya, Mobil Tahsilat, Mobil Raporlama, Mobil Hakediş, VPOS ve Mobil İade bölümleri ise 2.fazda devreye girecek.

Projede Merkez Yönetim, Bölge Yönetim ve Saha Satış Ekibi aktif kullanıcı olarak yer alıyor. Proje dahilinde 800 adet müşteri için (Distributor, Toptanci, Kodak Ekspres, Proportrait, Fotograf Dükkanlari) ve 800 adet farklı stok kaleminden sipariş alınıyor. Aylık sistemden geçmesi beklenen sipariş satırı sayısı ise 10.000 adet.

Projede Çözüm Ortağı olarak Turkcell, Microsoft, HP, CheckPoint ve Emobil Bilişim ile çalışıldı; Turkcell’in GPRS altyapısı kullanıldı. Microsoft Pocket PC, MS SQL, MS Server 2003, MS SQL CE ve .Net teknolojileri kullanıldı. HP Server ve Ipaq 2210 Pocket PC terminalleri tercih edildi. Güvenlikte CheckPoint Secure Server ve Secure Mobil Client ürünleri tercih edildi. Projenin alt yapı entegratörlüğünü ise Emobil Bilişim yaptı.


Bu haberle ilgili basın bültenine ulaşmak için lütfen burayı tıklayınız.