Fet Yazılım 1994 yılında yüksek teknoloji ile kaliteli yazılımlar üretmek amacı ile kurulmuştur. Fet Yazılım kurulduğu günden bu yana yazılım ve danışmanlık alanlarında faaliyet göstermiştir.

  Elektronik İş Çözümleri (B2B), Merkez Yönetim Bilgi Sistemleri (MIS), Bayi Yönetim Bilgi Sistemleri (MIS), Mobil Internet Uygulamaları (M-B2B), Ticari ve Sektörel Program Paketleri konusunda uzmanlaşmış olan şirket bu konuda Türkiye ’de önemli projelere öncü olarak imza atmıştır.

  1995 Yılında Aygaz A.Ş. ile yapılan bir anlaşma ile Bayi MIS yazılımları konusunda ilk projesini üretmeye başlamış olan Fet Yazılım bunu daha sonra pek çok yeni referans ve yeni sektör ile sürdürmüştür. Aygaz A.Ş. projesinde yapılan Ar-Ge çalışmaları sırasında Fet Yazılım-Aselsan proje ortaklığı ile Türkiye’de ilk kez dağıtım araçları ile telsiz üzerinden yazılı data iletişimini gerçekleştirmiştir (R/F Mobil Data). Daha sonra mobil data konusunda yapılan çalışmalar SMS, Mobitex, WAP, GPRS konularında da yapılan proje ve Ar-Ge çalışmaları ile devam etmektedir. Mobil Data konusu Fet Yazılımın ana uzmanlık konularından biri olmuştur. Aynı proje dahilinde Türkiye‘nin ilklerinden birisi olan Otomatik Sesli Yanıt Sistemleri entegrasyonu gerçekleştirilmiştir. Bu projenin bir parçası olarak üretilmiş olan Ahtapot MIS paketi ve Fet Yazılım Mağazacılık Paketleri Türk bilgisayar kullanıcısının beğenisine bu projenin devamı olarak sunulmuştur.

  Fet Yazılım Türkiye‘de konumunda lider olan pek çok firmanın özel çözümlerine de imza atmış bir çözüm firmasıdır. Bunların içinde Vakko A.Ş., Kelebek Mobilya A.Ş., Divan Otelcilik A.Ş., IBM Türk Ltd.Şti., POS A.Ş. ve Aygaz Kimya A.Ş. belli başlıları olarak sayılabilir.

  Fet Yazılım 1998 yılında almış olduğu bir karar ile projeler için üretmiş olduğu ürünlerini kutulayarak sektörel ve genel amaçlı paketler şekline dönüştürmüştür. Bu aşamadan sonra Fet Yazılım ürünleri tüm bilgisayar sektörünün satış kanalına ve son kullanıcılara sunulmaya başlanmıştır.

  1999-2002 Yılları Fet Yazılım için pek çok yeni anlaşmanın yapıldığı bir yıl olmuş ve Fet Yazılım bu yıl içinde uzun vadeli pek çok yeni anlaşmaya imza atmıştır. Bunların içinde SANSU A.Ş, DANONESA FLORA SU, ERİKLİ SU, İPRAGAZ A.Ş, BP GAZ A.Ş, Bosch ve Profilo ve KAREL A.Ş. Bayi MIS projeleri sayılabilir. Fet Yazılım bu projeler ile Bayi MIS konusundaki doğru adres olma konusundaki iddialı konumunu sürdürmüştür. Farklı sektörlerden olan bu projelerinde ortaya koyduğu gerçek Bayi MIS konusunun bayi ihtiyaçlarının karşılanması, merkezle olan entegrasyon ve yerel hizmet alanları olmak üzere apayrı bir uzmanlık işi olduğudur.

  1999 Yılında başlanmış ve 2000 yılı başında tamamlanmış olan IBM Türk Ltd. Şti. projesi Fet Yazılımın Merkez MIS ve B2B konusunda yapmış olduğu uzun soluklu çalışmalarının bir sonucu olarak ortaya çıkmış ve Fet Yazılımı Merkez MIS ve B2B çözümlerinde de lider ve öncü konuma taşımıştır.

  Fet Yazılım yapmakta olduğu yerli ve yabancı iş ortaklıkları ile müşterilerinin ihtiyaçlarına her yönü ile dünya ölçeğinde komple çözümler sunmaktadır. Halen Microsoft firmasının CRM Business Solutions Partner, Mobile Solutions Partner, Certified Partner ve .net Yetkin İş Ortağıdır. Ayrıca Ericsson Business Partner ve Turkcell Kurumsal Hizmetler Çözüm ortağı olarak ortak proje çalışmaları yürütmektedir.

  Fet Yazılım bünyesinde devam etmekte olduğu Ar-Ge çalışmaları ile daima dünyadaki yüksek teknoloji yakından takip edecek bu teknolojileri kullanarak kaliteli ürünleri ile öncü olma vasfını daima koruyacaktır.